Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové album (2007)

21. 10. 2007
DARK PASSION PLAY

Tak a máme tu nové album-Dark Passion Play. Vyšlo už konečně také u nás.

Aktuální album NIGHTWISH s názvem „Dark Passion Play“ zaznamenává další úspěchy. V domovském Finsku již zmizelo z pultů přes 100 000 kopií a skupina tak získala trojitou platinovou desku. Neméně úspěšné je nové album i v dalších zemích, platinové ocenění již získalo v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Švédsku a dalších státech. Na stejné ocenění za aktuální CD sahají NIGHTWISH i v Česku a dokazují tak svou obrovskou popularitu mezi tuzemskými fanoušky. Masivnímu zájmu se těší i chystaný koncert NIGHTWISH, který se uskuteční 20.února 2008 v Praze v T-Mobile Areně. Pořadatelé proto raději doporučují zajistit si vstupenky s dostatečným předstihem již v předprodeji, exkluzivně s dárečkem na www.obscure.cz., či v předprodejní síti Ticketportal.No já osobně si myslím, že se jim toto album velice povedlo. Hodně se podobá CD Once.
SKLADBY:

The poet an the pendulum

Bye bye beautiful 

Amaranth  

Cadence of her last breath

Master passion greed

Eva 

Sahara

Whover brings the night 

For the heart I once had

The islander

Last of the wilds

7 days of the wolves 

Meadows of heaven

Tak to jsou všechny písničky, celé album je uplně úžasné. Velice se mi líbí a myslím si že jsou to pořád ti dobří Nightwish. S Anette si určitě nepohoršili. I Když většina jste tarja´s fans, musíte uznat, že Anette je taky úžasné zpěvačka. Přišel čas změny, místo ledové královny přichází veselá princezna s jemným hlasem, která má na to, zastoupit Tarju. Zpočátku jsem myslela, že to Anette nezvládne a uvažovala jsem jestli to není přehnaně rychlé a jestli se kluci rozhodli správně, ale s Tarjou nevycházeli tak to tak udělat museli. A Anett všem dokázala, že na to má. Samozdřejmě nemá až takový rozsah jako operkyně Tarja ale má taky slušné výšky.To samozdřejmě ale neznamená, že má horší hlas. A Anette naživo zpívá úžasně !!! Mně osobně se trošku na koncertech líbí i víc jako Tarja. Dejte jí ještě čas, ona si zvykne, my si zvykneme a já si myslím že Anettw vnese, nebo už vnesla, do skupiny větší pohodu a více ted drží při sobě. Myslím, že Anette má na to všechno a časem nás určitě bude dále překvapovat a nám se její hlas zalíbí. Dejme Novému Nightwish šanci. Fakt jsou úžasní!!

Obrázek “http://therockblog.files.wordpress.com/2007/06/nw-dark-passion-play_blog.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Nightwish-nej Bara

(Marco b, 12. 12. 2008 19:44)

Takhle to tedy je s Hietalou.Ten ma teda velky denni vytizeni hrat s Nightwish,Tarotem a i Northenkings to už neny sranda.Ten se snad jednou u ryffuje na tu bassu.To co jsem zystil o Holopainenovy me moc netesy.Vym jak vznikla Nightwish ,ale proč se tak choval za cely ty roky k Tarje to nechapu, ale dalo my to uz mensi smysl.Vzdycky se choval ,že nadnej neny a nikdy nad nej neprestane bejt.Jinak stejnak prava Nightwish bude navzdy Tarja a ty dalsy co budou nasledovat budou jen kopirovat jeji songy.

Pro Marco b

(Nightwish-nej Bara, 10. 12. 2008 14:48)

jéé, děkuji, konečně člověk, co má Nightwish rád tak i tak :) děkuju žes sem přišel. Ale chtěla jsem říct, že Marco neopustil Tarot. Teď v srpnu dokonce vydali poprvé DVD- jmenuje se Undead Indeed. :) Hraje i v nightwish i s Tarotem a taky v Northern Kings, ale ted je na turné s Nightwish a když má čas, hraje zase s Tarotem. :) později sem dám videa z toho DVD. Je to skvělé !! :)

Nightwish forever

(Marco b, 9. 12. 2008 21:53)

"Nightwish je a bude věčnou legendou gothmetalu a speedmetalu".Je pravda ,že sem se vyrovnal s odchodem Tarji ,ale podle mě by Nightwish měla zase pocházet z Finska a ne ze Švédska, ale budiš.Jo Olzonová je taky hvězda.Škoda jen ,že Hietala nechal napospas svoji tehdejší skupynu ,kterou se svým bratrem založil.Skupynu Tarot.Legendarni skupyna melodic-heavy-metalu.

Pro vosje

(Nightwish-nej Bara, 20. 5. 2008 12:59)

Jo a souhlasím, že když jsem si pak kopupila toto CD, tak mně tam ten Tuomasův nádherný hlas strašně chyběl.....

Dark Passion Play

(Nightwish-nej Bara, 20. 5. 2008 12:56)

Nejkrásnější na tom je, že toto je jediná kapela která mě za ty roky co je poslouchám ( už od mých třech let :-D ) mě stále ještě neomrzela. Nejlepší na tom je, že jsou čím dál tím lepší, a toto album je opravdu dokonalé. Jestli vytvoří další album, (Tuomas říkal že ano, v roce 2010), tak si radši ani nechci představit co to bude. Nic lepšího už ani vytvořit nejde a nakonec až ho vydají tak budu hledět co Tuomas a všichni dali dohromady a vytvořili další nadpřirozenou věc :-D a ještě lepší ! Uf.......to nechápu, je to nejlepší skupina na světě a tím že vybrali Anette je tohle album ještě víc zajímavé a krásné.....a to bylo její první :-D

Už to poslouchám snad posté...

(vosje, 14. 3. 2008 22:46)

...a stále se nemohu nabažit. Ještě snad žádná hudba ve mně nevyvolávala tak intenzivní stavy blaženosti jako toto album. Mám potřebu se s tím svěřit a nevím komu, tak to píšu sem, protože tady určitě najdu pochopení. Miluju Tuomase za tu krásnou hudbu! Je to tak úžasné, že něco tak krásného vytvořil...

Ještě jsem neslyšela všechny songy...

(vosje, 9. 3. 2008 11:18)

...ale některé mám elspoň v mp3, co byly na netu. Už samotná "7Days To The Wolves stačila k tomu, abych se rozhodla album si koupit. Tu hodnotím asi ze všech těch co mám nejvýše. Na těch mp3 je to přerušované, vždycky uprostřed písničky do toho promluví Tuomas a říká, ze kterého alba ta písnička je a jak se jmenuje. Ani mi to přerušování moc nevadí. :-) Tuomas má tak laskavý hlas, že by mohl předčítat pohádky na dobrou noc. :-)
V úterý si pro album běžím a už se moc těším, až si je vychutnám celé.

Album

(Karolína, 9. 1. 2008 18:11)

Svatá pravda, souhlasím s tebou, to zeleným napsané je bezva! Anette go go....