Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marco

25. 7. 2007

Marco Hietala

Narozel 14. ledna 1966
Bydlišťátko- Helsinky ve Finsku

Fantasy knihy, sci-fi, hororové knihy, počítačové hry a filmy jsou jeho koníčky

Na Baskytaru hraje přibližně dvacet let. Těch dvacet let píše taky texty a hudbu. 4 roky studoval hudební teorii, hru na kytaru a zpěv. Hrál ve skupinách jako třeba- Metal Gods, Tarot, Sinegy atd...

Oblíbeným jídlem je finský párek "lenkki" a k pití finské pivo "karhu"
Film- série hvězdných válek a pán prstenů (jojo)
Mezi knihami se rozhodl pro pána prstenů jako nejoblíbenější, ale mezi režiséry se nerozhod...
Za nejoblíbenějšího spisovatele má Tolkiena, ale čte spoustu dalších...
Oblíbeným oblobím (ročním)- Léto
Noční můra: ztráta tvořivosti
Místo, kam by chtěl zavítat je podle všeho jiná planeta, hvězda, měsíc a tak dálej...
Životní filozofie: Perrrkkkele

Marco Hietala

podrobněji:

Jméno:
Marco Tapani Hietala

Datum narození:
14. ledna 1966

Bydliště:
Helsinky, Finsko

Koníčky:
Sci-fi, filmy, knihy, videohry.

Zlozvyky:
Extrémní lenost

Hudební minulost:
Aktivní hudební prostředí v rodině. Už od svého narození jsem byl obklopen jazzem, rockem a klasickou hudbou. Od 12 jsem hrál na kytaru a baskytaru. Tři roky na španělku, na konzervatoři pak teorie zpěvu a hudby. Další dva roky baskytary a hudební teorie na Oulunkylä Pop and Jazz Conservatory.

Vybavení:
Baskytary a zesilovače Warwick

Hudební vzory:
Tito lidé byli/jsou dobří v tom, co dělali/dělají. Baskytara: Geezer Butler, Bob Daisley. Zpěv: Ronnie James Dio, Rob Halford, Kate Bush.

Vzory v životě:
Neil Armstrong (první muž, který kráčel po měsíci nebo nějaké tajně planině v poušti v Americe, jak někteří lidé tvrdí).

Životní filozofie:
Žij a nech žít.

Místo, které bys rád navštívil:
Vesmír.

Co tě rozesměje:
Lechtání.

První nahrávka, kterou sis kdy koupil:
Já a bratr jsme tak dlouho otravovali otce až koupil "Long Live Rock'n'Roll" od Rainbow". První album, která jsem si koupil za vlastní peníze bylo "Killers" od Iron Maiden nebo "Mob Rules" od Black Sabbath. Nepamatuju si které.

Nesmrtelných top 5 alb:
Rainbow: Long Live Rock´n´Roll, Black Sabbath: Heaven and Hell, Judas Priest: Painkiller, Thin Lizzy: Live ´n´Dangerous, Deep purple: Burn. A pak ještě zatraceně hodně alb, které mám rád stejně jako tyhle.

Největší úspěch s Nightwish:
Album "Once" a úspěch, který rostl a rostl až přerostl všechna naše očekávání.

Nejlepší dosavadní koncert Nightwish:
Bylo příliš mnoho skvěých koncertů, abych jeden z nich vybral. Nejlepší v roce 2005 byl asi ten na Wackenu v Německu, Hammersmith v Anglii a v Hartwall Areně v Helsinkách ve Finsku, abych jich pár vyjmenoval.

Čas na turné zabíjíš:
Knihy, filmy, videohry, občasný drink?

Příprava na koncert:
No jó! Občasný drink.

Nejpodivnější zážitek z turné:
Hej, je to celý divný!

Nejhorší noční můra na scéně:
Ztráta hlasu.

Nejhorší noční můra vůbec:
Něco hrozného se stane mé rodině, když jsem od ní daleko a nemůžu tak nic udělat.

Oblíbená píseň Nightwish:
The Siren

Oblíbená skupina/muzikant:
Už žádnou oblíbenou skupinu nemám, ale Black Sabbath a způsob, jakým Tommi Iommi skládal své riffy nepochybně ovlivnily můj pohled na hudbu a to, jak ji sám hraju.

Oblíbená kniha:
Jo, Pán prstenů. Je to klišé nebo co?

Oblíbený nápoj:
Větší pivo.

Oblíbené jídlo:
Finské párky zvané "lenkki".

Oblíbený film:
Pořád původní trilogie Hvězdných válek.

Oblíbený televizní program:
Myslím, že televize je jenom přirozené rozšíření DVD přehrávače nebo herní konzole. Jinak je to prakticky ztráta času. Stále koukám na Babylon 5. Možná tam dnes běží i něco kvalitního, ale tohle mě celkem zaujalo.

Nejhloupější dotaz, kterou ti kdo položil:
Otázka v otázce.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

marco

(olina, 21. 9. 2013 15:12)

Marco má jeden z nejlepších hlasů co jsem slyšela.A dokáže zaspívat vše.Skupinu jsem našla až letos v létě na internetu,ale mužu napsat,že od té doby poslouchám hlavně písničky Marca každý den.Je úžasný!!!!!!!

Marco

(Lykao, 14. 9. 2008 18:33)

Marco má naprosto úžasný hlas, a taky úžasné vlasy, jooo, taky jsem mívala tak dlouhé... před rokem jsem je měla kratší a už mi zase dorůstají. :D S Anette však musím nesouhlasit, nepatřím k těm kteří by anette nějak nesnášeli, ale musím říct, že si myslím, že Tarja byla lepší... :)

Marco

(Želvička, 12. 6. 2008 13:41)

no jasan Marco má nádhernej hlas a nééé každý by se mu vyrovnal...popravdě asi nikdo každej hlas je totiž jinej asi jako každej člověk je jinej...mám s tím zkušenosti už možná proto že se hudbou dost zabývám...:)Marco je talent na třetí a myslím si že Nightwish můžou být moc rádi že ho tam mají...na vaše názory ohledně Anette bych vám asi něco řekla ale radši to neudělám....:)

Souhlas

(Táňa, 10. 5. 2008 10:11)

jj......fakt v Nightwish jsou uplně nejlepší hráči. Marco má nejlepší hlas a Anette taky. Jsem ráda že přišla Anette a že on má víc prostoru ale taky proto že má Anette nádherný neobyčejný a přátelský hlas. Vůbec nesouhlasím s tím že by Nightwish bez Tarji klesli, právě naopak !

No tak teda, vážení přátelé! :-)

(vosje, 9. 4. 2008 21:12)

(omlouvám se Báře, že to tady tak zamořuju, ale moc se mi tady líbí. Vůbec se však neurazím, budu-li smazána)

Myslím, že není roztržitější osoby pod sluncem, nežli je ta moje! Tak, od té chvíle, kdy jsem si zakoupila DPP (což bylo velmi těsně po pražském koncertě) a stáhla z netu Once (doteď čekám, až bude moje objednávka na Vltavě vyřízena), sjíždím ty songy denně. A představte si, že přesně 3.4.2008 (podle datumu zápisu, který to komentuje na Nightwisfóru) jsem "objevila Ameriku". Že totiž ta "7 Days To The Wolves" mne tak bere zejména proto, že v tom zpívá Marco (ale že to trvalo, než jsem na to přišla!). A přišla jsem na to ve chvíli, kdy jsem se přistihla, že už kdovípokolikáté sjíždím "Dead To The World" a nemůžu se toho nabažit. Takže, aby bylo jasno, troufám si tvrdit, že lepší "kauf" než Marco se ještě Tuomasovi nepodařil. Vůbec mám dojem, že Tuomas má nakročeno k větším a větším úspěchům mimo jiné taky proto, že má šťastnou ruku, při výběru spoluhráčů. Marco je naprosto úžasný zpěvák a jsem ráda, že přišla Anette a on dostal víc prostoru, protože jeho hlas mne strašně těší a působí mi obrovskou radost, kdž ho slyším. Tak! :-) Musela jsem to ze sebe někde dostat, protože mě to naprosto dostalo a jsem toho plná. :-)

Heh, proč...

(vosje, 9. 3. 2008 15:55)

...je škoda, že je Marco starší? :-))) Chcete se za něho vdávat nebo co? :-) Však nemá cvičit na hrazdě, ale zpívat. A kde by vzal takový nádherný chlapský burácivý hlas, kdyby to byl mladíček? :-) A ten jeho robustní chlapácký hlas je nádherným kontrastem k jasnému dívčímu hlásku Anette. Je úžasný a jsem moc ráda, že ho Nightwish mají. Je to s ním takové vyvážené, co se týká ženského a mužského elementu ve vokálech. A neumím si k jejich monumentální muzice přestavit lepšího zpěváka.

Super zpěvák

(Ondra, 23. 2. 2008 20:38)

Marco je prostě úžasnej... To, co on umí s hlasem jsem ještě neslyšel.. je to prostě super. A teď na koncertě jsem se přesvědčil i na vlastní uši... Je to pro mě zpěvák na 1. místě. A samozřejmě nesmím zapomenout na basovku... to je také bomba. Sám na baskytaru hraju a myslím, že docela dobře, ale to co na koncertě předváděl Marco.... to je něco úžasného.. Všechna sláva :-)

Marco

(Iveta, 22. 2. 2008 23:29)

Marco je skvělěj zpěvák má nádhernej hlas, ale má takoví pronikaví oči jde znich strach, ale to k Nightwish patří bez Marca už by to nebylo vůbec ono

Marco

(rhjerj, 14. 2. 2008 13:49)

Marco je skvělý fakt je škoda , že už je trošilinku starší . Strašně se mi líbí ty jeho copánky na bradě jsou super. PS: Máš super blogísek. :-) :-)

Marco

(Petra, 2. 12. 2007 9:42)

Marco zpívá taky hodně dobře jen je škoda , že už má rodinu ...... a také že už je trošinku starší ročník.